Aktuality‎ > ‎Příspěvky‎ > ‎

Varování pro rodiče dětí zejména prvního stupně, které samostatně odchází ze školy

přidáno: 28. 4. 2017 4:29, autor: Mgr. Vlastimil Černý   [ Aktualizováno 6. 5. 2017 5:29 uživatelem Mgr. Karel Žák ]
Vážení rodiče, 
přečtěte si, prosím, níže uvedený dopis, který nám přišel do školy, a poučte své děti o nebezpečí chování popsaného v dopise. My je samozřejmě poučíme též. 
Vlastimil Černý

Dobrý den,
Jako řidička jezdící pravidelně osobním automobilem po ulici Kšírova, bych chtěla upozornit na nevhodné chování školáků na přechodu u Elkovu. 

Konkrétně včera 27. 4. 2017 mezi 16:30-17:00 stáli dva školáci s aktovkami na chodníku na straně jak je Elkov. Když jsem se blížila k přechodu, jeden rychle přeběhnul na druhou stranu (zastávku MHD). Druhý zůstal na původní straně. Přibrzdila jsem a čekala, co se bude dít. Chlapec (na chodníku u Elkovu) vypadal, že chce přejít za kamarádem na zastávku MHD. Proběhl mezi námi oční kontakt. Zastavila jsem vozidlo úplně před přechodem a čekala až chlapec přejde.

V momentě, kdy jsem zastavila, se chlapec začal dívat do země a poodcházet od přechodu, jako by si to najednou rozmyslel. Počkala jsem tedy ještě chvili (štrůdl aut zamnou) a když se ani později nic nedělo, rozhodla jsem se pomalu odjet. Ve chvíli, kdy jsem uvedla automobil do pohybu, klučík vystřelil a přeběhl mi přes cestu. 

Štěstím bylo, že jsem se rozjížděla opravdu pomalu a tutíž nebyl velký problém automobil opět úplně zastavit, abych zabránila střetu, ke kterému díkybohu nedošlo. Kluci se pak husarskému kousku velice smáli, takže jsem pochopila, že se jedná o jakýsi styl zábavy dnešní mládeže.

Tento email, prosím neberte jako stížnost, ale spíše jako upozornění na to, co se mohlo stát. Včera se nic nestalo, ale zítra, za týden, za měsíc může jet někdo jiný, třeba méně ostražitý a bude neštěstí. Těžko potom vysvětlíte rodičům, že tam to jejich dítě skočilo samo.

Současně tuto zprávu odesílám i na policii městské části, abych na situaci upozornila a zároveň tak pro příště chránila ostatní řidiče.