Aktuality‎ > ‎Příspěvky‎ > ‎

Švýcárna u Adamova - školní výlet 7. tříd

přidáno: 10. 5. 2017 7:42, autor: Mgr. Karel Žák   [ aktualizováno 16. 5. 2017 11:06 ]
V termínu 2. až 5. května 2017 se třídy 7.A a 7.B zúčastnily společného školního výletu na chatě Švýcárna u Adamova.

Přes počáteční nepříznivou předpověď nám počasí nakonec přálo - za celý výlet jsme ani jednou nezmokli a mohli jsme si tak naplno užít začátek máje. Ne nadarmo jsme také druhý den výletu navštívili blízký památník Karla Hynka Máchy, jehož text zobrazoval sloky jeho věhlasné básně.

Po všechny čtyři dny výletu jsme měli jsme nabitý program, který obsahoval nejen zábavné pohybové hry, ale také jsme se dozvěděli něco o okolní přírodě a Moravském krasu - jak poznat kvalitu vody, jaké rostou v okolí stromy či jaké šlechtické rody dříve v kraji působily. 

Navštívili jsme také nedalekou jeskyni Jáchymku a také jsme zjistili, že když všichni "táhnou za jeden provaz", dokáží (a to doslova) neuvěřitelné věci.
 
Třetí den jsme mohli v připravených dílnách zakusit práci kováře a vyrobit si vlastní nůž, zájemci si mohli vyzkoušet i práci hrnčíře a vymodelovat si něco z hrnčířské hlíny, na památku jsme mohli vyrobit též suvenýr vypálený do dřeva, uhlíky ke kreslení či pěknou barevnou bambulku.
 
Poslední den výletu jsme stihli ještě navštívit nedalekou jeskyni Výpustek, ve které se za 2. světové války vyráběly zbraně a ještě donedávna ji využívala Armáda České republiky jako záložní místo pro své velení v případě
jaderného, chemického nebo biologického ohrožení.
 
Bodování pokojů přineslo také své ovoce - pokoje chlapců, kteří ze začátku situaci podcenili, nakonec v dalších dnech získávaly velmi vysoké bodové hodnocení a musíme tak všechny účastníky výletu pochválit za projevenou snahu, která byla po posledním obědě náležitě bonbónově odměněna.

Kdo by chtěl zhlédnout fotografie z našeho výletu, nechť klikne na odkaz do naší školní fotogalerie. Výlet se nám zkrátka vydařil. 

Mgr. Alena Hladilová a Mgr. Karel Žák