Aktuality‎ > ‎Příspěvky‎ > ‎

Informace k elektronické žákovské knížce „EDOOKIT“

přidáno: 12. 9. 2017 5:56, autor: Mgr. Karel Žák   [ aktualizováno 14. 9. 2017 4:01 ]
Vážení rodiče, 
naše škola od tohoto školního roku přechází na systém elektronické žákovské knížky Edookit. Pro přístup do elektronické žákovské knížky je potřebné, abyste v systému měli zadanou Vaši platnou e-mailovou adresu. Na tuto adresu Vám bude v průběhu tohoto týdne zaslána e-mailová zpráva, která bude obsahovat Vaše uživatelské jméno (lze později změnit) a odkaz pro vygenerování uživatelského hesla (vygenerujete si své vlastní, lze též později kdykoliv změnit).

Pokud Vám e-mailová zpráva pro vygenerování hesla nedorazí do pondělí 18.9.2017, od úterý 19.9.2017 kontaktujte, prosím, ICT koordinátora Mgr. Karla Žáka, který s Vámi danou situaci vyřeší, a to na e-mailové adrese karel.zak@zsb.cz nebo na tel. 778 475 922.

K systému elektronické žákovské knížky se přihlásíte na adrese zsb.edookit.net, případně můžete využít stránky naší školy www.zsb.cz spolu s kliknutím v menu na odkaz „Edookit - rodiče a žáci”.

Po přihlášení budete mít přehled o hodnocení, docházce a dalších školních záležitostí svých ratolestí.  Přes systém Edookit je možné zasílat zprávy učitelům jednotlivých předmětů. 

Přes rodičovské rozhraní je možné třídnímu učiteli zaslat omluvenku. Třídní učitel po zvážení, zda jsou Vámi uvedené důvody dostačující, následně absenci omluví. Přes rodičovské rozhraní je možné též avizovat absenci dopředu – všechny tyto možnosti nabízí položka „Docházka” v levém menu.

Přístupové údaje ke svému rodičovskému účtu nesdělujte dětem! Chcete-li pro své dítě vygenerovat uživatelský (žákovský) přístup, je nutné zaslat třídnímu učiteli e-mailovou adresu, na kterou posléze bude vygenerován žákovský přístup. Žáci na 2. stupni se domluví na zpřístupnění elektronické žákovské knížky se svým třídním učitelem.

Systém Edookit je možné obsluhovat nejen přes PC, ale též přes aplikaci v mobilním telefonu. Aplikaci s názvem Edookit stahujte z Google Play, případně z App Store – odkazy jsou k dispozici též na adrese www.edookit.cz. Jako ID školy pro mobilní aplikaci zadejte „zsb”.

V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností, kontaktujte, prosím, přímo ICT koordinátora na níže uvedených kontaktech.

Mgr. Karel Žák, e-mail: karel.zak@zsb.cz, tel.: 778 475 922
Ċ
Mgr. Karel Žák,
12. 9. 2017 5:56