Aktuality‎ > ‎Příspěvky‎ > ‎

Druzí v republice!

přidáno: 18. 4. 2017 6:02, autor: Mgr. David Kříž   [ Aktualizováno 19. 4. 2017 5:55 uživatelem Mgr. Karel Žák ]
V republikovém finále Školské futsalové ligy 9. tříd jsme obsadili krásné 2. místo!

V hale ve Žďáru nad Sázavou se odehrálo 5. 4. 2017 vyvrcholení celorepublikové fotbalové soutěže pod záštitou FAČR. Jednalo se o pátý turnaj a teprve v posledním utkání celé soutěže jsme poznali hořkost porážky, když jsme padli s Libercem.

Na úvod jsme nastoupili v semifinále proti Příbrami. Začátek nám vyšel, ve 3. minutě jsme se ujali vedení. Pak nastaly komplikace - soupeř vyrovnal a v 10. minutě musel ze hry odstoupit brankář Tomáš Hamala, který byl otřesen po nastřelení míčem do krku. Rukavice navlékl Vojta Kamenský a zápas pokračoval. Kluci hráli výborně, soupeře přehráli a přestříleli, gól na 5:2 jsme dostali 2 minuty před koncem.

Finále s Libercem byla hodně taktická bitva, dlouho byla remíza, bohužel 2 minuty před koncem nám propadla do branky tečovaná střela a rozhodla finále. Po zápase byli kluci velmi zklamaní, ale postupem času si začali uvědomovat, že dosáhli vynikajícího úspěchu - vždyť do turnaje se přihlásilo cca 160 škol z celé republiky! Pobrali jsme i jednu individuální trofej - Mirek Kamenský se stal nejlepším hráčem finálového turnaje.

Informace z oficiálních stránek FAČR: Superfinále Školské futsalové ligy 2016/2017