Aktuality‎ > ‎Příspěvky‎ > ‎

100. výročí vzniku Československa - projektové dny

přidáno: 25. 10. 2018 6:25, autor: Mgr. Karel Žák   [ aktualizováno 25. 10. 2018 6:26 ]
Ve dnech 24. a 25. října 2018 proběhly na 2. stupni naší školy projektové dny, které byly tematicky zaměřené na 100. výročí založení samostatného Československa. 

Ve středu 24. října se všichni žáci náhodným losem rozdělili do 4 skupin, které následně absolvovaly 4 různá hodinová stanoviště.

Pan učitel David Kříž a pan učitel Jiří Folovský si ve svém bloku připravili informace o sportu a sportovcích.

Paní učitelka Alena Hladilová s paní učitelkou Danou Přepechalovou si připravily dějepisné zajímavosti z historie naší republiky.

Paní učitelka Andrea Foltýnová a paní učitelka Adéla Hájková se ve svém bloku zaměřily na české osobnosti.

Českým vědcům a vynálezcům 20. století se věnovala skupina vedená paní učitelkou Renatou Vozkovou a panem učitelem Karlem Žákem.

Nabyté vědomosti následně další den děti zužitkovaly při vědomostním kvízu, kdy vyhrála třída 9.B, na 2. místě se umístila třída 9.A a poslední stupně vítězů zaujmula třída 7.B.

K připomenutí výročí jsme pak ze všech žáků naší školy vytvořili českou/československou vlajku a zástupci školního parlametu vysadili lípu, která je jedním z našich národních symbolů.

Celkově se u nás ve škole dva dny připomenutí významného jubilea našeho státu vydařily. Více fotografií naleznete v naší školní fotogalerii.
Našim žákům přejeme pěkné podzimní prázdniny!